Зателефонуйте нам:
+38 (096) 43 65 942

Коньяк чи бренді

Коньяк чи бренді

Коньяк чи бренді

Середньостатистичний поціновувач хорошого алкоголю в більшості випадків не відає різниці між коньяком і бренді, вважаючи останній маловитриманим коньяком. Прояснімо ситуацію. Бренді – це ціла група міцних спиртних напоїв, які отримують при дистиляції зброджених фруктів або ягід. Отже, коньяк, а також й арманьяк, кальвадос, дівін, арбун, метакса, належать до цієї групи. Відмінності кожного виду бренді полягають в території виробництва, сировині, способі дистиляції, складових компонентах і процесі витримки (дозрівання). Відтак на законодавчому рівні прийнято вважати батьківщиною коньяку округ на заході Франції з центром в місті Коньяк, батьківщиною арманьяка – Гасконь, а кальвадосу – північний захід Франції (Нормандію).
З усіх видів бренді саме коньяк є одним з найдорожчих вишуканих і благородних напоїв, оскільки процес його виготовлення закріплювався століттями, його пили аристократи і члени королівських родин.
На сьогоднішній день процес виробництва коньяку строго регламентується, оберігаючи «історичну» якість напою. Якщо для інших сортів бренді вибір сировини (сорт, колір винограду, територія зростання) не настільки обмежений, то для виготовлення коньяку використовують лише три сорти білого винограду, який росте у відповідній провінції. Після подвійної дистиляції напівфабрикату в спеціальному мідному перегінному апараті, напій витримують в дубових бочках, причому виготовлених виключно з лімузенського дуба, мінімум 3 роки.

Дозрівання інших видів бренді, як правило, становить 6-12 місяців, після чого деякі напої вже розливають у пляшки і надсилають у продаж. При цьому порода деревини, що використовується для виготовлення бочок, не настільки важлива.
Якщо резюмувати, то стовідсотковий коньяк, як і шампанське, потрібно шукати тільки у Франції. Через чималеньку ціну на цей напій, далеко не кожному по кишені скуштувати його. Однак, якщо є дубова діжечка (або хоча б тріска), можна вдома спробувати зробити “імітацію” коньяку, але це все одно буде домашній витриманий бренді, хоч і кращий за більшість магазинних «коньяків».