Зателефонуйте нам:
+38 (096) 43 65 942

Віскі односолодовий

Віскі односолодовий

Віскі односолодовий

Односолодовий віскі вважається найякіснішим. Для приготування його в домашніх умовах використовують ячмінний солод. Відповідно, діючи за класичною технологією приготування цього напою, потрібно буде пройти доволі довгий шлях: пророщування зерна, подрібнення солоду, його запарювання, при чому цей процес вимагає відповідного обладнання, дотримання температурного режиму та неабиякого терпіння. Метою цих маніпуляцій є розщеплення крахмалу, що міститься в злаках, на цукор та декстрини (розчинні речовини), які в майбутньому «їстимуть» дріжджі. Проте ми можемо легко пропустити усі ці попередні кроки, використовуючи готовий концентрат ячмінного солоду – український виробник здійснив варку ячмінного солоду в заводських умовах і дав нам готовий натуральний продукт, який ми і застосуємо для сусла.
Щоб отримати хороший вихід і міцність алкоголю, застосовуємо гідромодуль 1:3 (на 1 кг цукру додаємо 3 л води). Концентрація цукру по виноміру повинна складати 25 одиниць. Враховуючи сахаристість солодового екстракту (60%), перераховуємо цю формулу: 1,6 кг солоду на 3 л води.
Згідно з цією пропорцією, для приготування сусла з 21л води ми мали б взяти 11 кг солодового екстракту. Смакові якості готового алкоголю при цьому будуть максимальні, проте й вартість буде вищою, ніж при додаванні цукру (інвертованого в сироп) до сусла. Шляхом довгих експериментів з пропорціями, «самогонщиками» з досвідом було встановлено, що на 21л води в принципі достатньо всього 2 кг солодового екстракту – ароматики з цієї кількості солоду вистачить, аби в результаті отримати якісний віскі, при цьому ж і вихід готового продукту значно збільшиться.
Отже, починаємо!
Нагріти 18 л води до температури 35-40°C, додати 2 кг ячмінного солодового екстракту, розмішати до однорідності. З 5,5 кг цукру зварити сироп з додаванням 2,5-3л води. Вилити до сусла. Коли температура рідини не перевищуватиме 30°C, висипати саше з дріжджами і ретельно розмішати. Ферментація проходить близько 7 днів при температурі 22-28°C.
Перелити готову брагу в куб і здійснити першу перегонку без розділення на фракції (“голови-тіло-хвости”). Закінчити відбір при падінні міцності дистиляту в струї нижче 38°.
Розбавити дистилят водою до 20% (допоможе формула). Здійснити другу перегонку. Перші 10-15% від загального об’єму самогону – «голови» – виливаємо, оскільки вони містять шкідливі речовини і псують смак алкоголю (можна використати як розпалювач мангала).
Далі збираємо основну частину – «тіло» – до падіння міцності в струї 45°.
Отриманий дистилят розвести водою до міцності 45-47° і залити в бочки (в процесі настоювання бочка понизить міцність напою на декілька градусів). Якщо бочки немає, можна додати в банки з отриманим алкоголем дубові чіпси або щепу (ступінь обпалення обираєте за смаком). Дати напою настоятися хоча б півроку. Відфільтрувати і розлити по пляшках. Тепер можна запрошувати на дегустацію! Впевнені, результат Вас дуже потішить – отриманий віскі по смаку дуже близький до промислових аналогів, а за якістю – значно перевершує їх!