Зателефонуйте нам:
+38 (096) 43 65 942

Вино з ревеню (румбамбару)

Вино з ревеню (румбамбару)

Вино з ревеню (румбамбару)

Спробувавши раз вино з ревеню, вам захочеться неодмінно зробити  його ще! Дехто із поціновувачів вина навіть порівнює його із французьким сухим вином Шаблі.

Отже, крім начинки у солодких пирогах і пудингах, компоту і кисіля, цей фрукт гарно розкриває свої смакові властивості й у вині. Варто зауважити, що у їжу (і вино!) використовують лише черенки червоного чи блідо-зеленого кольору, обов’язково відрізаючи листя і коріння.

З розрахунку на 10-літрове відро, нам знадобиться:

Для початку потрібно добре вимити (простерилізувати) тару та інвентар, який будемо застосовувати при роботі з суслом. Стебла ревеню помити, не знімаючи шкірку,  порізати на дрібні шматочки, додати цукор і пектолазу – все ретельно перемішати. Як варіант, можна урізноманітнити смак вина, додаючи банани або ягоди (малина, полуниця, смородина – навіть заморожені!), а також апельсин, попередньо вичавивши з нього  сік у майбутнє вино. Прикрити кришкою і залишити на добу – пектин у фруктах поступово руйнується, вивільняючи максимальну кількість соку. На другий день закип’ятити невелику частину води і додати окріп (термообробка дозволяє позбутися трав’янистого присмаку майбутнього вина) до наших плодів, таким чином остаточно розчиняючи цукор. Також практикують для підвищення рівня таніну у вині, додати чашку міцного чорного чаю. Потім доливаємо прохолодної води до повного об’єму відра, залишаючи 5см від верху. Перемішуємо і додаємо дріжджі, розпорошуючи їх  по поверхні  рідини (темперетура сусла не перевищує 30″). Прикриваємо кришкою і залишаємо на 3-4 дні на бродіння. Після чого відфільтровуємо жмих через сито або за допомогою полотняного мішечка. Переливаємо рідину в бутль і закриваємо гідрозатвором на подальше бродіння. Ферментація займає тиждень-два.  Коли бродіння вщухне і на дні бутля випаде щільний осад, пробуємо на смак – якщо вино занадто сухе, можна додати цукру, розчиненого у невеликій кількості води. Щоб остаточно зупинити дію дріжджів і  убезпечити вино від бактерій, додаємо в бутль піросульфіт калію, ставимо під гідрозатвор. За добу, коли бродіння повністю зупиниться, зливаємо вино через трубочку (сифон), відділяючи від осаду, і залишаємо на освітлення і дозрівання.  Процес освітлення можна прискорити, скориставшись очищувачем для вина. Щойно вино стане прозорим, можна розливати по пляшках для подальшоїдегустації або зберігання (піврічна витримка повністю розкриє усі смакові якості ревеню). Насолоджуйтесь!